Vlhkost ve stlačeném vzduchu

Maximální vlhkost v závislosti na rosném bodu

V atmosférickém vzduchu je vždy určité množství vodní páry. Obsah kolísá s časem a místem a označuje se jako vlhkost vzduchu. Při jakékoli teplotě může daný objem vzduchu obsahovat pouze maximální množství vodní páry. Většinou však okolní vzduch neobsahuje maximální množství vodní páry.

Maximální vlhkost fmax [g / m³]

Maximální vlhkostí fmax (nasycené množství) se rozumí maximální množství vodní páry, které může při určité teplotě obsahovat 1 m³ vzduchu. Maximální vlhkost je nezávislá na tlaku.

Absolutní vlhkost f [g / m³]

Absolutní vlhkost f je množství vodní páry skutečně obsažené v 1m³ vzduchu.

Relativní vlhkost j [%]

Relativní vlhkostí j se rozumí poměr absolutní a maximální vlhkosti.

j = relativní vlhkost [%]
f = absolutní vlhkost [g / m³]
fmax = maximální vlhkost [g / m³]

Protože maximální vlhkost fmax závisí na teplotě, mění se relativní vlhkost s teplotou, i když absolutní vlhkost zůstává konstantní. Když se ochladí na rosný bod, relativní vlhkost stoupne na 100%.

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo