Cyklónový oddělovač

Po výstupu z kompresoru obsahuje stlačený vzduch nejen vodu ve formě vodní páry, ale také kapičky vodního kondenzátu. Tyto kapičky vody se vytvářejí během procesu komprese v důsledku snižování akumulační kapacity vzduchu při snižování objemu.

Tato voda se obvykle usazuje v akumulační nádrži, když se stlačený vzduch uklidňuje. Odtud odtéká kondenzát.

Princip činnosti

Cyklónový odlučovač pracuje na principu setrvačnosti. Skládá se z vírové vložky a sběrné nádoby. Vířivá vložka je navržena tak, aby způsobovala rotaci stlačeného vzduchu. Pevné a kapalné složky vzduchu jsou vlastní setrvačností vrhány ven na vnitřní stěnu nádoby. To znamená, že jsou vyloučeny těžké částice nečistot a kapičky vody. Vylučené cizí látky proudí kolem přepážky do sběrné nádoby. Přepážka také zabraňuje proudění vzduchu v tažení oddělené kapaliny s ní zpět.

Kondenzát lze automaticky nebo ručně odvádět ze sběrné komory a vhodně zlikvidovat nebo přepracovat.

vlastnosti

  • Téměř úplné oddělení vodních kapiček.
  • Odfiltrování těžkého prachu a nečistot.
  • Separační kapacita cyklónového odlučovače závisí na rychlosti proudění vzduchu. Čím vyšší je rychlost proudění, tím vyšší je stupeň oddělení. Avšak tlaková ztráta v odlučovači se zvyšuje s rychlostí proudění.

oblasti použití

  • V potrubní síti není nádrž na stlačený vzduch.
  • Velké vzdálenosti mezi kompresorem a nádrží.
  • Pokud je nádrž na stlačený vzduch daleko od generátoru stlačeného vzduchu, má smysl instalovat cyklónový odlučovač přímo za generátorem stlačeného vzduchu. Zabraňuje zbytečnému „transportu vody" v potrubí.
  • Stoupačky mezi nádrží stlačeného vzduchu a kompresorem.
  • Vedení mezi kompresorem a nádrží na stlačený vzduch vede rovně nahoru. Když je kompresor v klidu, kondenzovaná voda proudí zpět do kompresoru. V tomto případě má smysl instalovat cyklónový oddělovač přímo za kompresor.

 

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

COMPRESSED GAS CZ s.r.o.

Srázná 5113/1
CZ- 586 01 Jihlava

info@kompresory-boge.cz

Otevírací doba:
7:00 - 16:30 pondělí - pátek

odkaz

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení