Sorpce adsorpcí

Sušení stlačeného vzduchu adsorpcí

je čistě fyzikální proces. Vlhkost ve vzduchu je vázána na sušidlo adhezivními silami (nevyvážené síly přitahování molekul). Vodní pára se hromadí na vnitřním a vnějším povrchu adsorbentu, aniž by došlo k jakékoli chemické vazbě.

Adsorbent má otevřenou strukturu pórů a velký vnitřní povrch. Nejběžnějšími adsorbenty jsou oxid hlinitý, silikagel, aktivní uhlí a molekulární síta. Pro různé regenerační procesy se používají různé adsorbenty.

Pracovní princip

Během procesu sušení vlhký stlačený vzduch proudí přes nádobu s adsorbentem. Vodní pára je vázána a stlačený vzduch je tím vysušen. Tento proces generuje teplo. Když jsou adhezní síly vyváženy usazeninami vody, musí být adsorbent regenerován. To znamená, že z adsorbentu musí být znovu odstraněna voda. Z tohoto důvodu musí být pro nepřetržitý provoz k dispozici dvě paralelně zapojené sušicí nádoby. Aktivní zásobník A stlačený vzduch vysuší, zatímco neaktivní zásobník B jej bez tlaku regeneruje.

K regeneraci adsorbentu se používají následující procesy:

  • regenerace chladu
  • vnitřní regenerace tepla
  • vnější regenerace tepla
  • regenerace vakua

 

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo