Příklad výpočtu množství kondenzátu

Příklad ukazuje množství kondenzátu mK, ke kterému skutečně dochází při stlačování vzduchu. Kondenzát vypadává na různých místech kompresorové stanice v různých časech.

Zde se určuje akumulace kondenzátu u šroubového kompresoru s dopravovaným výkonem = 2720 m³ / h při konečném kompresním tlaku pü = 10,5 bar. Za kompresorem jsou připojeny nádrž na stlačený vzduch a chladicí sušička stlačeného vzduchu.

Okolní vzduch obsahuje určité množství vody za těchto podmínek:

Během samotného stlačování teplota stoupá nad tlakový rosný bod stlačeného vzduchu. Stále tedy není vlhkost. V dochlazovači kompresoru se stlačený vzduch ochladí na T2 = 40 ° C. První kondenzát se vysráží a odvádí do nádrže na stlačený vzduch. Tam se objemový tok uklidní a kapičky vody se usadí. Zde se hromadí značné množství kondenzátu:

Stlačený vzduch se poté ochladí v chladicím sušiči stlačeného vzduchu na teplotu, která odpovídá tlakovému rosnému bodu 3 ° C. Kondenzát se hromadí v sušičce a je odváděn.

Za hodinu jich je kolem osm
10 l nádoba na kondenzát


Přidání jednotlivých toků kondenzátu vede k množství kondenzátu, s nímž musí být kondenzátem zacházeno.

Objem kondenzátu mK = mK1 + mK2

Objem kondenzátu mK = 75441,9 g / h = 75,4 l / h

Ve třísměnném provozu s využitím 100% pracuje kompresor 24 hodin denně. To znamená při nezměněných základních požadavcích:

Objem kondenzátu mKT = 1810605,6 g / D = 1810,6 l / D

Za jeden rok bude vyrobeno následující množství kondenzátu:

Objem kondenzátu mKJ = 659060438 g / J = 659060 l / J

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo