Účinnost separace filtru

Stupeň oddělení filtru h označuje rozdíl v koncentraci částic nečistot před a za filtrem. Často se také označuje jako účinnost. Stupeň oddělení filtru je měřítkem účinnosti filtru. Musí být vždy uvedena minimální velikost zrna [µm], kterou může filtr stále odfiltrovat.

K1 = koncentrace částic nečistot před filtrem.
K2 = koncentrace částic nečistot za filtrem.
h = účinnost separace filtru [%]

Koncentrace se obvykle měří v hmotnostních dílech na jednotku objemu [g / m3] stlačeného vzduchu. V případě slabších koncentrací se koncentrace obvykle stanoví počítáním částic na jednotku objemu [Z / cm3]. Zejména při určování stupně oddělení vysoce výkonných filtrů se téměř vždy určují nádrže na objemovou jednotku. Aby bylo možné určit hmotnostní podíly na jednotku objemu s dostatečnou přesností, bylo by úsilí měření nepřiměřeně vysoké.

příklad

Před filtrováním je stlačený vzduch kontaminován koncentrací částic K1 = 30 mg / m³. Čistý vzduch za filtrem má stále koncentraci částic K2 = 0,003 mg / m³ s velikostí částic nad 3 µm.

Filtr má stupeň oddělení 99,99%, vztaženo na 3 µm.

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo