Mikrofiltr stlačeného vzduchu

Mikrofiltr stlačeného vzduchu BOGE, řada F

Mikrofiltry se používají tam, kde jsou kladeny vysoké nároky na kvalitu stlačeného vzduchu. Dodávají technicky bezolejový stlačený vzduch. Mikrofiltry snižují obsah zbytkového oleje ve stlačeném vzduchu na 0,01 mg / m³. Filtrují částice nečistot se stupněm oddělení 99,9999% na základě 0,01 µm.

Pracovní princip

Mikrofiltry, známé také jako koalescenční nebo vysoce výkonné filtry, jsou hloubkové filtry. Filtrují fázi kondenzátu vody a oleje ve formě jemných a extrémně jemných kapiček ze stlačeného vzduchu.

Hloubkový filtr je netkaná textilie, která se skládá ze spleti nejjemnějších jednotlivých vláken. Vlákna jsou náhodně propletená a tvoří porézní strukturu. Mezi vlákny je vytvořen labyrintový systém průchodů a otvorů. Tento systém má průtokové kanály, z nichž některé jsou mnohem větší než částice, které se mají oddělit. K oddělování částic dochází po celé dráze, kterou stlačený vzduch prochází filtračním prvkem.

Mikrofiltry pracují s skládaným filtračním materiálem. Ve srovnání s navinutými filtry se tak zvyšuje efektivní plocha filtru přibližně o 1/3. Pokles tlaku Dp je také významně snížen. To vytváří výhody:

 • Zvýšený průtok.
 • Menší ztráta energie.
 • Delší životnost.

Hluboký filtr protéká zevnitř ven. Kapalná fáze sestávající z oleje a vody se usazuje na vláknitém rounu, když protéká filtrem. Proud vzduchu poté odvádí kondenzát a větší kapičky ven přes filtr. V důsledku tohoto jevu část kondenzátu opět opouští filtrační prvek. Po působení gravitační síly se kondenzát shromažďuje ve sběrné komoře filtru.

Životnost filtru se zvyšuje, protože filtrovaný kondenzát již nezatěžuje prvek v tomto směru proudění.

Mechanismy hloubkové filtrace - Filtrační mechanismy

K dosažení oddělení nejjemnějších částic spolupracují tři zásadní mechanismy.

Přímý dotek.

Větší částice a kapky dopadají přímo na vlákna filtračního materiálu a jsou vázány.

Dopad.

Částice a kapky zasáhly náhodně uložená vlákna filtračního materiálu. Tam se odrazí, jsou odkloněny od dráhy toku a absorbovány dalším vláknem.

Difúze.

Malé a velmi malé částice splývají v proudovém poli a díky Brownovu molekulárnímu pohybu se spojují a vytvářejí stále větší částice. Tyto částice jsou poté odstraněny.

Nejrozšířenějším použitím vysoce výkonné filtrační technologie je materiál z borosilikátových vláken ve formě vrstev skleněných vláken. Slouží jako materiál pro hloubkový filtr. Kromě toho lze najít:

 • Kovová vlákna.
 • Syntetická vlákna.

vlastnosti

Oddělení oleje v kapalné fázi. Uhlovodíky se ve stlačeném vzduchu nacházejí ve dvou stavech agregace:

 • plynné jako olejové páry.
 • kapalina ve formě kapek.
 • Vysoce výkonný filtr odfiltruje téměř 100% kapiček oleje. Olejovou páru nelze odfiltrovat.
 • Nízké provozní teploty. Stupeň oddělení filtru klesá se zvyšující se provozní teplotou. Některé z kapiček oleje se odpaří a proniknou filtrem. Když teplota stoupne z + 20 ° na + 30 ° C, protéká filtrem pětinásobné množství oleje.
 • Recyklovatelné.
 • Použité materiály jsou vybírány s ohledem na životní prostředí.

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo