Vnitřní regenerace tepla

Adsorpční sušičky s teplou regenerací

S teplou regenerací jsou doby schnutí a regenerace 6-8 hodin. Během dlouhé doby sušení se vlhkost hromadí na vnitřním a vnějším povrchu adsorbentu. Aby se tento proces zvrátil, musí být dodáno vnější teplo. Pokud je teplota regenerace sušicího prostředku překročena dodávkou tepla, povrchové energie, které vzniknou, překonají adhezní síly sušicího prostředku a voda se odpaří. Malý proud regeneračního vzduchu odvádí vlhkost.

Teplota regenerace závisí na tlakovém rosném bodu regeneračního vzduchu. Čím nižší je, tím nižší je regenerační teplota sušičky.

Při vnitřní regeneraci se teplo přenáší přímo z ohřívače v sušicí nádobě na adsorbent. Probíhá ve dvou fázích:

1. fáze

Sušicí nádoba B se vnitřním ohřevem pomalu zahřívá na požadovanou regenerační teplotu. Při překročení regenerační teploty se vlhkost rozpouští z adsorbentu. Přibližně 2–3% proudu sušeného stlačeného vzduchu z kompresoru se uvolní obtokovým potrubím a prochází přes sušicí nádobu B s mírným přetlakem. Tento proud regeneračního vzduchu absorbuje vodní páru a odvádí ji ven pomocí výstupního ventilu.

2. fáze

Ve fázi chlazení klesá provozní teplota zpět na teplotu sušicího lože. Za tímto účelem se otevře druhé obtokové potrubí. Poté prochází sušicí nádobou B přibližně 5% dodaného objemu kompresoru. Vnitřní vytápění v tomto bodě již nefunguje.

vlastnosti

  • Ekonomické použití s ​​velkým objemovým tokem.
  • Snadná montáž sušičky.
  • K regeneraci sušičky je zapotřebí málo vysušeného stlačeného vzduchu.
  • Předfiltrování nasávaného vzduchu.
  • Předfiltr odstraní ze stlačeného vzduchu většinu oleje, kapiček vody a nečistot.
  • Dodatečná filtrace sušeného stlačeného vzduchu.
  • Vysoušedlo unášené ze sušicí nádoby musí být znovu odfiltrováno ze stlačeného vzduchu.

 

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo