Kondenzace sušením za studena

Studené sušení- stlačený vzduch chlazen chladivem ve výměníku tepla

Jak teploty klesají, schopnost vzduchu přenášet vodu klesá. Ke snížení obsahu vlhkosti lze stlačený vzduch ochladit v chladicí sušičce.

Studené sušení je proces, při kterém je stlačený vzduch chlazen chladivem ve výměníku tepla. Vodní pára obsažená ve stlačeném vzduchu se vylučuje ve formě kondenzátu. Množství odváděného kondenzátu se zvyšuje s rozdílem mezi vstupní a výstupní teplotou stlačeného vzduchu.

Pracovní princip

Sušení za studena probíhá ve dvou fázích. To se provádí za účelem zvýšení efektivity a optimálního využití dodávaného chladu.

1. fáze

Ve výměníku tepla vzduch / vzduch ochlazuje nově proudící vzduch stlačený vzduch, který již prošel chladicí sušičkou. Zde 70% vodní páry obsahovalo sraženiny jako kondenzát.

2. fáze

Stlačený vzduch proudí přes výměník tepla chladivo / vzduch a ochlazuje se téměř na bod mrazu. Kondenzát, který se vysráží, je odváděn před opětovným ohřevem v první fázi chlazení.

vlastnosti

  • Vysoká ziskovost. Sušení za studena je nejekonomičtější proces pro přibližně 90% všech aplikací sušičky.
  • Oddělení cizích látek. Téměř 100% všech pevných částic a vodních kapiček, které jsou větší než 3 µm, je odděleno.
  • Nízká tlaková ztráta v sušičce. Pokles tlaku Dp sušičkou je přibližně 0,2 baru.

 

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo