Sorpce absorpcí

Adsorpční sušička s pevným vysoušedlem

Při absorpčním sušení se vodní pára eliminuje chemickou reakcí s hygroskopickým sušicím činidlem. Vzhledem k tomu, že absorpční kapacita sušicího prostředku v průběhu času klesá, je nutné jej pravidelně vyměňovat.

Je třeba rozlišovat 3 různé typy sušicích prostředků. Rozpustná vysoušedla se v průběhu absorpce zkapalňují. Pevná a kapalná vysoušedla reagují s vodní párou beze změny jejich fyzikálního stavu.

Princip činnosti

Během absorpce stlačený vzduch proudí vysoušecím ložem zdola nahoru. Přitom uvolňuje část vodní páry do vysoušedla. Lapač odvádí kondenzát z podlahové nádoby. Tlakový rosný bod je snížen o 8–12%.

příklad

Stlačený vzduch se dostane do sušičky, která pracuje s chloridem vápenatým při vstupní teplotě + 30 ° C. Zde se dosáhne tlakového rosného bodu mezi 18 a 22 ° C.

vlastnosti

  • nízká teplota na vstupu.
  • Vysoké teploty změkčují vysoušedlo a pečou ho společně.
  • Silně korozivní účinek sušicích prostředků.
  • Vysušený stlačený vzduch může unášet vysoušedlo do sítě stlačeného vzduchu. Tam způsobuje značné škody.
  • Žádná dodávka externí energie.
  • Díky svým vlastnostem se absorpční sušení dokázalo etablovat pouze v okrajových oblastech technologie stlačeného vzduchu. Zmínka by byla např. příprava stlačeného vzduchu v laboratořích.

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo