Filtr s aktivním uhlím

Po použití vysoce výkonných filtrů a sušiček obsahuje technicky bezolejový stlačený vzduch stále uhlovodíky i různé pachy a příchutě.

Existuje mnoho aplikací stlačeného vzduchu, ve kterých by tyto zbytky vedly k přerušení výroby, zhoršení kvality a nepříjemným zápachům.

Filtr s aktivním uhlím odstraňuje uhlovodíkové páry ze stlačeného vzduchu. Obsah zbytkového oleje lze snížit na 0,005 mg / m³. Kvalita stlačeného vzduchu je podle DIN 3188 lepší než kvalita potřebná pro dýchání vzduchu. Kapičky kondenzovaného oleje jsou již odděleny předřazeným filtrem (mikrofiltr BOGE řady F).

Pracovní princip

  • Filtrace stlačeného vzduchu adsorpcí je čistě fyzikální proces. Uhlovodíky jsou vázány na aktivní uhlí adhezivními silami (nevyvážené síly přitahování molekul). Neexistuje žádná chemická vazba.
  • Vysušený a předfiltrovaný stlačený vzduch prochází skládaným filtračním prvkem z aktivního uhlí. Vzhled tohoto filtračního prvku se podobá mikrofilteru. Tam stlačený vzduch prochází filtračním prvkem zevnitř ven.

vlastnosti

Předfiltrování.

Filtru s aktivním uhlím musí vždy předcházet vysoce výkonný filtr a sušička. Znečištěný stlačený vzduch ničí adsorbát a snižuje účinek filtru.

Žádná regenerace.

Plnění aktivním uhlím nelze regenerovat. V závislosti na stupni nasycení musí být vyměněn.

Odstávky.

Filtrační vložka filtru s aktivním uhlím musí být vyměněna po přibližně 300-400 hodinách provozu.

oblasti použití

  • Potravinářský a luxusní potravinářský průmysl.
  • Farmaceutický průmysl.
  • Chemický průmysl.
  • Povrchová úprava.
  • Lékařská technologie.

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo