Měření spotřeby stlačeného vzduchu AIReport

BOGE AIReport: Porovnání spotřeby energie s výkonem

BOGE AIReport: Porovnání spotřeby energie s výkonem

S BOGE AIReport máme kontrolní systém, který odhaluje slabá místa jako součást dlouhodobého pozorování. To se provádí porovnáním množství použité energie a skutečného výkonu nebo skutečné poptávky.

V této souvislosti nepřiměřené poměry naznačují špatnou koordinaci složek systému stlačeného vzduchu, tlakové ztráty v důsledku netěsností, pokles tlaku mezi generátorem a spotřebitelem nebo nepřiměřený maximální tlak. Na základě tohoto celostního měření spotřeby můžete cíleně optimalizovat systém stlačeného vzduchu - a tím ušetřit spoustu energie a peněz.

S maximální energetickou účinností mohou systémy stlačeného vzduchu fungovat pouze v tom případě, kdy se podíváte na celý komplexní systém výroby a úpravy stlačeného vzduchu. Pro tento účel firma BOGE KOMPRESSOREN nabízí zařízení AIReport jako ideální způsob měření účinnosti stávající výroby stlačeného vuduchu. Check-up systém AIReport odhaluje nedostatky v rámci dlouhodobého pohledu a pomáhá cíleně zlepšovat systém stlačeného vzduchu na základě odborných znalostí. Nejdůležitějším parametrem pro účinnost kompresorové stanice je spotřeba el. energie. Kolik el. energie je potřeba na výrobu 1 m³ stlačeného vzduchu? Je vyrobena max. hodnota tlaku stlačeného vzduchu i používaná efektivně?

Měření spotřeby stlačeného vzduchu

Množství úniku stlačeného vzduchu je také důležitým kritériem pro měření účinnosti jeho výroby. Totéž platí i pro tlakové ztráty v potrubí mezi vzduchovým kompresorem a spotřebiči. Vyráběn maximální tlak by měl být tak nízký, jak je to jen možné. Proto je důležité zkontrolovat tlakové ztráty v potrubí, detekovat netěsnosti pomocí ultrazvukových měřicích přístrojů nebo zkontrolovat způsob regulace v šroubovém kompresoru - toto vše nejefektivnější zjistíte měřením pomocí AIReport-u. Takové měření během několika dní měření (přibližně 1 týden) Vám ukáže ideální velikost Vašeho kompresoru. Současně také dostanete i další informace o provozu kompresoru s příslušenstvím ve Vaší firmě s návrhy na zlepšení.

Stlačený vzduch je flexibilní a univerzální pracovní médium. Mnoho prací bez stlačeného vzduchu není možných. Udělat analýzu výroby stlačeného vzduchu stojí za tu cenu. Musíte důsledně vyčerpat potenciální úspory, které jsou skryty v kompletním systému.

Přibližně 60.000 instalovaných kompresorů v Německu spotřebuje 14 miliard kWh elektrické energie ročně.
To odpovídá 5% spotřeby elektrické energie celého průmyslu (zdroj: Fraunhofer-Institut pro systémy a inovace ISI). V této oblasti je stále obrovský potenciál úspor el. energie až do výše 30%!

servis pro šroubové kompresory boge oprava kompresor šroubový

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo