Adsorbér s aktivním uhlím

adsorbéry BOGE s aktivním uhlím typu DC

Po použití vysoce výkonných filtrů a sušiček obsahuje technicky bezolejový stlačený vzduch stále uhlovodíky i různé pachy a příchutě. Existuje mnoho aplikací stlačeného vzduchu, ve kterých by tyto zbytky vedly k přerušení výroby, zhoršení kvality a nepříjemným zápachům.

Adsorbér s aktivním uhlím odstraňuje uhlovodíkové páry ze stlačeného vzduchu. Obsah zbytkového oleje lze snížit na 0,003 mg / m³. Kvalita stlačeného vzduchu je podle DIN 3188 lepší než kvalita potřebná pro dýchání vzduchu. Kapičky kondenzovaného oleje jsou již odděleny předřazeným filtrem (mikrofiltr BOGE řady F).

Pracovní princip

Filtrace stlačeného vzduchu adsorpcí je čistě fyzikální proces. Uhlovodíky jsou vázány na aktivní uhlí adhezivními silami (nevyvážené síly přitahování molekul). Neexistuje žádná chemická vazba.

Vysušený a filtrovaný stlačený vzduch je veden difuzorem do volně nalité vrstvy aktivního uhlí. Difuzor distribuuje stlačený vzduch rovnoměrně po celé vrstvě aktivního uhlí. To umožňuje dlouhé kontaktní doby a optimální využití adsorbentu. Po loži adsorbéru prochází stlačený vzduch výstupním kolektorem a opouští adsorbér s aktivním uhlím.

vlastnosti

Předfiltrování.
Adsorbéru s aktivním uhlím musí vždy předcházet vysoce výkonný filtr a sušička. Znečištěný stlačený vzduch ničí adsorbát a snižuje účinek filtru.

Následná filtrace.
Z bezpečnostních důvodů by měl být za adsorbér připojen vysoce výkonný filtr. Stlačený vzduch vytáhne z lože aktivního uhlí nejjemnější částice uhelného prachu (menší než 1 µm).

Žádná regenerace.

  • Plnění aktivním uhlím nelze regenerovat. Při nasycení je třeba vyměnit aktivní uhlí.
  • Dlouhá životnost.
  • Plnění aktivním uhlím je třeba vyměnit až po 8 000–10 000 provozních hodinách.

oblasti použití

  • Potravinářský a luxusní potravinářský průmysl.
  • Farmaceutický průmysl.
  • Chemický průmysl.
  • Povrchová úprava.
  • Lékařská technologie.

 

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo