Kondenzační vysoušeče vzduchu Boge

Kondenzační sušička stlačeného vzduchu BOGE

Kondenzační sušička stlačeného vzduchu BOGE

Kondenzační sušičky tlakového vzduchu BOGE

Sušičky stlačeného vzduchu zajišťují odvod vlhkosti ze stlačeného vzduchu generovaného kompresorem. Vzduch nasávaný kompresorem je směs plynů, která obvykle obsahuje také vodní páru. Absorpční kapacita vzduchu se liší, záleží však hlavně na teplotě. Pokud teplota vzduchu stoupne, stejně jako při kompresi v kompresoru, zvyšuje se také schopnost absorbovat vodní páru. Z tohoto důvodu musí být voda ze stlačeného vzduchu odstraněna.

Sušičky stlačeného vzduchu často pracují s procesem výměny tepla. Každá chladicí sušička stlačeného vzduchu má výměník tepla vzduch-vzduch a vzduch-chladivo. Teplý stlačený vzduch z kompresoru nejprve proudí do tepelného výměníku vzduch-vzduch. Tam se chladí studeným stlačeným vzduchem, který již byl zpracován na principu protiproudu. Současně ohřívá již zpracovaný stlačený vzduch.

Stlačený vzduch poté proudí do výměníku tepla vzduch-chladivo. Jsou do něj vedena dvě samostatná potrubí využívající princip protiproudu. V jedné trubce proudí teplý stlačený vzduch a v druhé plynné chladivo, které absorbuje tepelnou energii stlačeného vzduchu. To ochlazuje stlačený vzduch a ztrácí schopnost vázat vodu. Výsledný kondenzát je oddělen od stlačeného vzduchu odlučovačem vody. Poté je odváděn ze systému pomocí odvaděče kondenzátu.

Čtěte více...

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

COMPRESSED GAS CZ s.r.o.

Srázná 5113/1
CZ- 586 01 Jihlava

info@kompresory-boge.cz

Otevírací doba:
7:00 - 16:30 pondělí - pátek

odkaz

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení