Likvidace kondenzátu ze stlačeného vzduchu

Kondenzát ze stlačeného vzduchu

Kondenzát se skládá hlavně z vody, kterou s sebou nese nasávaný vzduch kompresoru a která se během stlačování vysráží.

Kondenzát také obsahuje mnoho nečistot:

  • Aerosoly minerálních olejů a nespálené uhlovodíky ze nasávaného vzduchu.
  • Prach a nečistoty v nasávaném vzduchu v nejrůznějších formách.
  • Chladicí a mazací olej z kompresoru.
  • Rez, otěr, zbytky tmelu a svarové housenky z potrubní sítě.

Z důvodu vysokého znečištění je kondenzát extrémně škodlivý pro životní prostředí, a proto musí být řádně zlikvidován. Minerální oleje obsažené v kondenzátu se obtížně biologicky odbourávají a zhoršují vstup kyslíku a trávení kalů v čistírnách odpadních vod. To snižuje účinnost celé úpravy vody. Důsledky jsou ohrožení přirozené rovnováhy a lidského zdraví.

Kondenzát různých systémů stlačeného vzduchu musí být posuzován odlišně. V závislosti na podmínkách prostředí a kompresoru má kondenzát různé vlastnosti. Například:

Olejem mazané kompresorové systémy

U kompresorů tohoto typu vymyje olej v kompresní komoře ze stlačeného vzduchu část agresivních látek a pevných látek. To znamená, že systémy mazané olejem obvykle produkují kondenzáty s hodnotou pH v neutrálním rozmezí.

Bezolejové kompresorové systémy

Většina znečišťujících látek se v bezolejových systémech odstraňuje kondenzátem. Z tohoto důvodu jsou hodnoty pH kondenzátu v kyselém rozmezí. Hodnoty pH mezi 4 a 5 nejsou neobvyklé.

Konzistence kondenzátů se také mění s okrajovými podmínkami. Většina kondenzátů je kapalná jako voda. Ve výjimečných případech se však mohou vyskytnout také pastovité kondenzáty.

Čtěte více

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo