Odváděč kondenzátu s časově závislým otevíracím elektromagnetickým ventilem

Výsledný kondenzát se shromažďuje ve vhodné nádobě. Elektromagnetický ventil s hodinami otevírá výstupní otvor ve spodní části sběrné nádoby ve stanovených pravidelných časových intervalech (1,5 až 30 minut). Elektromagnetický ventil se znovu zavře po době otevření 0,4 až 10 s. Kondenzát je ze systému odváděn tlakem systému.

Výstupní ventil je připojen k odvodu kondenzátu pomocí potrubí.

Poznámka

Pokud se chcete vyhnout kondenzátu v potrubním systému, musí být vypuštěno celé množství kondenzátu. Individuálně nastavitelné otevírací doby elektromagnetického ventilu zaručují dokonalý odtok kondenzátu.
Množství kondenzátu, které se hromadí, je mnohem vyšší v létě než v zimě kvůli vysoké vlhkosti. Pokud jsou v létě nastaveny otevírací doby a intervaly akumulace kondenzátu, způsobí to při nízkých teplotách vysoké ztráty stlačeného vzduchu kvůli příliš dlouhým otevíracím časům elektromagnetického ventilu. Kromě kondenzátu se poté odfoukne nezanedbatelné množství stlačeného vzduchu.
Aby se minimalizovaly ztráty stlačeného vzduchu, musí spínací časy elektromagnetického ventilu neustále odpovídat změněným podmínkám prostředí.
Kvůli nestabilním povětrnostním podmínkám však není možné optimalizovat časové intervaly a otevírací doby tak, aby nedocházelo ke ztrátám stlačeného vzduchu. Buď část kondenzátu zůstává v tlakovém systému, nebo je vyfukován stlačený vzduch.

vlastnosti

  • Vysoká funkční spolehlivost.
  • Systém funguje i při problémech
  • Spolehlivý kondenzát.
  • Je vyžadováno elektrické připojení.
  • Žádné externí chybové hlášení.
  • Žádná funkce alarmu.
  • Když je zapnutá stanice stlačeného vzduchu, elektromagnetický ventil funguje, i když není potřeba žádný stlačený vzduch (např. O víkendech).

 

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

COMPRESSED GAS CZ s.r.o.

Srázná 5113/1
CZ- 586 01 Jihlava

info@kompresory-boge.cz

Otevírací doba:
7:00 - 16:30 pondělí - pátek

odkaz

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení