Sací kapacita - dodané množství

Sací kapacita - dodané množství pístových kompresorů

Sací kapacita - dodané množství pístových kompresorů BOGE Zdvihový objemový průtok pístové kompresory pístový kompresorZdvihový objemový průtok - objemový průtok

Sací výkon (objemový průtok zdvihu) je vypočítaná proměnná v pístových kompresorech. Je výsledkem součinu objemu válců (zdvihového objemu), rychlosti kompresoru (počtu zdvihů) a počtu nasávacích válců. Zdvihový objem zdvihu je uveden v l / min, m3 / min nebo m3 / h.

Dodávané množství (objemový průtok) se měří podle standardního listu VDMA 4362, DIN 1945, ISO 1217 nebo podle
PN2 CPTC2.

Poměr dodávaného množství k sací kapacitě je objemová účinnost.

Škodlivý prostor

Škodlivý prostor je konstruktivní faktor. Je umístěn mezi horní úvratí pístu a spodní hranou ventilu.

Škodlivý prostor vyplývá z:

  1. Výrobní tolerance
  2. Volné prostory ve ventilech a kapsách ventilů

Když se píst pohybuje dolů, vzduch ve škodlivém prostoru expanduje (zpětná expanze) na atmosférický tlak. Teprve poté je vzduch nasáván zvenčí, protože píst se stále pohybuje dolů.

Rozdíl mezi výkonem sání a dodávaným objemem je způsoben skutečností, že tlak nasávaného vzduchu klesá během sání ve vstupním filtru, dochází také ke ztrátám netěsností, nasávaný vzduch se ohřívá a dochází k opětovné expanzi ve škodlivém prostoru.

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo