Dimenzování trubek potrubí sítě stlačeného vzduchu

Správné dimenzování potrubí sítě má v ekonomickém zájmu velký význam. Příliš malé průřezy potrubí způsobují vysoké tlakové ztráty. Tyto tlakové ztráty musí být kompenzovány vyšší kompresí, aby byl zaručen výkon spotřebitele.

Hlavní faktory ovlivňující optimální vnitřní průměr potrubí di jsou následující:

Objemový průtok.

Při stanovení di je třeba předpokládat nejvyšší možný průchod vzduchu. Při maximální potřebě stlačeného vzduchu má obzvláště silný účinek tlaková ztráta.

Fluidní délka potrubí.

Délka potrubí musí být stanovena co nejpřesněji. V potrubních sítích jsou armatury a kolena nevyhnutelná. V závislosti na jejich ekvivalentní délce potrubí je třeba je zohlednit při určování celkové fluidní délky potrubí.

Pracovní tlak.

Při stanovení di je nutno předpokládat vypínací tlak kompresoru pmax. Při nejvyšším tlaku je pokles tlaku Dp také maximální.

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo