Výpočet vnitřního průměru potrubí di

Dimenzování vnitřního průměru trubky lze provést pomocí následujícího aproximačního vzorce. Jako základ se používá maximální provozní tlak pmax (vypínací tlak kompresoru), nejvyšší objemový průtok (požadované dodané množství LB) a délka fluidního potrubí L. Dp je požadovaný pokles tlaku.

di = vnitřní průměr potrubí [m]
= Celkový objemový průtok [m³ / s]
L = délka fluidního potrubí [m]
Dp = požadovaná tlaková ztráta [bar]
pmax = vypínací tlak kompresoru [barabs]

= 2 m³ / min = 0,033 m³ / s
L = 200 m
Dp = 0,1 baru
pmax = 8 barabs příklad

Vnitřní průměr potrubí di přípojky stlačeného vzduchu s požadovanou tlakovou ztrátou Dp 0,1 bar se stanoví pomocí aproximačního vzorce. Maximální provozní tlak pmax (vypínací tlak kompresoru) je 8 barabs. Asi 200 m dlouhým potrubím protéká objemový průtok 2 m3 / min.

Vnitřní průměry trubek jsou v určitých krocích standardizovány. Zřídka najdete standardizovanou jmenovitou velikost, která přesně odpovídá vypočítanému vnitřnímu průměru. V těchto případech je vybrána další větší, standardizovaná jmenovitá velikost.

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo