Bezpečnostní ventil

Instalace pojistného ventilu

pInstalace pojistného ventilu na nádrž na stlačený vzduch je vyžadována zákonem.Instalace pojistného ventilu na nádrž na stlačený vzduch je vyžadována zákonem.

Když tlak uvnitř zásobníku pN (tlak v síti) vzroste na maximální provozní tlak v zásobníku na stlačený vzduch (např. Maximální tlak v kompresoru 10 bar, provozní tlak v zásobníku 11 bar), musí se bezpečnostní ventil otevírat pomalu.

Pokud tlak v síti vzroste na 1,1násobek jmenovitého tlaku (např. Tlak v nádrži 11 bar, pojistný ventil 12,1 bar), musí se pojistný ventil zcela otevřít a přetlak vyfouknout. Je důležité zajistit, aby byl průřez odfukovacího otvoru pojistného ventilu dimenzován tak, aby bylo možné odfouknout celý dodávaný objem všech připojených kompresorů, aniž by tlak v nádrži dále stoupal.

Pokud se stávající síť stlačeného vzduchu následně rozšíří, zvyšuje se počet kompresorů. Odpovídající zvětšení pojistného ventilu lze snadno přehlédnout. Pokud pojistný ventil již nemůže odfouknout celý dodávaný objem kompresorů, vzroste provozní tlak v nádrži na stlačený vzduch. V extrémních případech to může vést k výbuchu nádrže na stlačený vzduch.
Bezpečnostní kontrola

Aby nedocházelo k poddimenzování pojistného ventilu, musí být bezpečnostní ventil zkontrolován při každém rozšíření kompresorové stanice.

Síťové připojení nádrže na stlačený vzduch je zablokováno. Tlakové spínače jsou přemostěny, takže kompresory se již nevypínají automaticky.

Tlak v nádrži stoupá, dokud bezpečnostní ventil nereaguje. Tlak v láhvi nesmí překročit 1,1násobek mezní hodnoty (např. Tlak v láhvi 11 bar, pojistný ventil 12,1 bar). Pokud k tomu dojde, je pojistný ventil poddimenzovaný a musí být vyměněn.

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo