Kompresorové oleje a maziva

Kompresorové oleje jsou standardizovány podle DIN 51506. K mazání kompresoru se nesmí používat žádné vysokotlaké oleje. HD oleje mají tendenci emulgovat a rychle ztrácejí svoji mazivost.

Minerální a syntetické oleje jsou povoleny. Za normálních provozních podmínek mají minerální oleje životnost přibližně 2 000 provozních hodin. Syntetické oleje lze měnit v delších intervalech.

Hladinu oleje v kompresoru je nutno pravidelně kontrolovat.

První výměna oleje by měla být provedena po doběhu (přibližně 300 až 500 provozních hodin).

Kompresory nesmí být provozovány s příliš malým množstvím oleje. I krátký zkušební provoz bez oleje (např. Ke stanovení správného směru otáčení) může vést k poškození.

Olejové filtry musí být čištěny při každé výměně oleje. Po dvojnásobném čištění musí být olejové filtry vyměněny za nové.

Oleje z kompresorů a kondenzát z olejem mazaných kompresorů se nesmí dostat do odpadních vod. Musí být zlikvidovány jako použitý olej.

Pístový kompresor

Oleje na syntetické bázi umožňují výdrži kompresoru až 8 000 provozních hodin.

Šroubový kompresor

Polosyntetické oleje umožňují výdrži kompresoru až 9 000 provozních hodin.

Pokud dojde ke kontaktu stlačeného vzduchu s potravinami, musí být použity oleje USDA_-H1.

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo