Počátky stlačeného vzduchu

První kompresor - plíce

Od počátků lidstva lze odvodit mnoho technických oblastí použití. Prvním použitím stlačeného vzduchu bylo odfouknout troud a zahájit požár. Vzduch použitý k foukání byl stlačen v plicích. Dalo by se nazývat plíce jakousi přirozeným kompresorem. Výkon a výkon tohoto kompresoru jsou mimořádně působivé. Lidské plíce mohou zpracovat 100 l / min nebo 6 m3 vzduchu za hodinu. Vytváří tlak 0,02-0,08 bar. Ve zdravém stavu nemá lidský kompresor bezkonkurenční spolehlivost a náklady na údržbu jsou nulové.

Plíce se však ukázaly jako zcela neadekvátní, když lidstvo začalo před více než 5000 lety tavit čisté kovy, jako je zlato, měď, cín a olovo. Když bylo později nutné z rudy vyrábět vysoce kvalitní kovy, jako je železo, byl další vývoj technologie stlačeného vzduchu nevyhnutelný. Aby bylo možné generovat teploty nad 1 000 ° C, byly zapotřebí výkonnější nástroje než plíce. Zpočátku se updraft používal na kopcích a hřebenech. Později egyptští a sumerští zlatníci použili foukačku. Přivedli vzduch přímo do žhavých uhlíků a byli tak schopni výrazně zvýšit teplotu. Zlatníci z celého světa dodnes používají podobné zařízení. Je však vhodný pouze pro roztavení malého množství kovu.

První mechanický kompresor - měchy

První mechanický kompresor, ručně ovládaný měch, byl představen v polovině třetího tisíciletí před naším letopočtem. rozvinutý. Mnohem výkonnější nožní měchy existovaly kolem roku 1500 před naším letopočtem. Vývoj se stal nezbytným, když se legování mědi a cínu na výrobu bronzu stalo stabilním výrobním procesem. Vynález lze vidět na nástěnné malbě ve staroegyptské hrobce. To byl zrod stlačeného vzduchu, jaký je dnes.

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo