Plastové trubky - potrubní systém z polyamidu pro vysoké tlaky a trubky z polyetylénu pro velké průřezy

Plastové trubky jsou k dispozici jako potrubní systém od různých výrobců z různých materiálů. Existují také trubky z polyamidu pro vysoké tlaky a trubky z polyetylénu pro velké průřezy. To znamená, že vhodné plastové trubky s odpovídajícími vlastnostmi jsou nyní k dispozici téměř pro každou oblast použití. Z tohoto důvodu je obtížné poskytnout obecně platné informace o rozměrech, provozním tlaku a provozní teplotě.

výhody

  • Protože plastové trubky nekorodují, lze vynechat všechny typy ochranných povlaků. Jsou až o 80% lehčí než ocel. To zjednodušuje montáž a držáky trubek nemusí být tak složité.
  • Vnitřní povrch je velmi hladký. Odpor proudění je nízký (nízký pokles tlaku) a usazeniny jako vápno, rez a ropný uhlík mají malou šanci ulpět. Plastové trubky jsou obvykle toxikologicky a hygienicky nezávadné.
  • Plastové potrubní systémy z PVC atd. se vyznačují velkým počtem lisovaných dílů a tvarovek. Montáž je velmi jednoduchá. Trubkové prvky jsou spojeny a vzduchotěsně spojeny speciálním lepidlem. Pro montáž nejsou nutné výrazné odborné znalosti. Ztráta tlaku a netěsnosti v plastových potrubích jsou obecně velmi nízké.

nevýhoda

  • Levné plastové potrubní systémy vyrobené z PVC mají maximální provozní tlak pouze 12,5 baru při 25 ° C. Kromě toho je obzvláště důležité zajistit, aby maximální provozní tlak těchto plastových trubek s rostoucí teplotou prudce poklesl. Z tohoto důvodu nesmí být plastové trubky pokládány do horkých prostor kompresorové stanice a musí být chráněny před přímým slunečním zářením.
  • Plastové trubky mají velký koeficient lineární roztažnosti a mechanická stabilita není nijak zvlášť vysoká.
  • U některých plastů není zaručena odolnost vůči určitým kondenzátům a druhům oleje. Z tohoto důvodu musí být předem zkontrolováno složení kondenzátů v síti stlačeného vzduchu.
  • Plastové trubky pro vysoké tlaky nebo velké průměry se nevyrábí ve velkém počtu. Z tohoto důvodu jsou drahé a počet lisovaných dílů je omezený. K montáži těchto trubek je zapotřebí zkušeného svářeče plastů.

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo