Zkoušky tlakových nádob

Zkouška před uvedením do provozu a opakované zkoušky nádrží na stlačený vzduch podléhají národním zákonům. Část 9 předpisu o tlakové nádobě stanoví zkoušku před uvedením do provozu, část 10 upravuje opakující se zkoušky.

Před uvedením do provozu zkontrolujte § 9

(1) Nádrž na stlačený vzduch skupin III, IV a VII může být uvedena do provozu až poté, co odborník podrobil nádrž na stlačený vzduch počáteční kontrole a ověřil, že je ve správném stavu.

(2) Zásobník stlačeného vzduchu skupiny I, pokud se používá pro hořlavé, žíravé nebo jedovaté plyny, páry nebo kapaliny, jakož i pro skupinu II, může být uveden do provozu pouze

pokud výrobce podrobil tlakovou vzduchovou nádrž tlakové zkoušce a vydal osvědčení o tom, že nádrž na stlačený vzduch byla řádně vyrobena a že podle výsledků tlakové zkoušky splňuje příslušné požadavky a
poté, co odborník podrobil nádrž na stlačený vzduch přejímací zkoušce a osvědčil, že splňuje požadavky, které mají být stanoveny v rámci této zkoušky.

(3) První zkouška se skládá z předběžné zkoušky, zkoušky konstrukce a tlakové zkoušky. Přejímací zkouška se skládá z objednávkové zkoušky, zkoušky zařízení a zkoušky instalace.

Opakující se zkoušky § 10

(1) Nádrž na stlačený vzduch skupin IV a VII musí být podrobena opakovaným prohlídkám odborníkem ve lhůtách uvedených v odstavci 4.

(2) Zásobník stlačeného vzduchu skupiny I, pokud se používá pro hořlavé, žíravé nebo jedovaté plyny, páry nebo kapaliny, jakož i pro skupiny II, III a IV, stanoví provozovatel na základě zkušeností s režimem provozu a zátěží podléhá pravidelným zkouškám.

(3) Opakující se zkoušky se skládají z vnitřních zkoušek a tlakových zkoušek. V případě požáru, výfukových plynů nebo elektricky vyhřívaných nádrží na stlačený vzduch sestává opakující se zkouška také z externích zkoušek, obvykle na nádrže na stlačený vzduch, která je v provozu. Interní zkoušky podle věty 1 musí být doplněny nebo nahrazeny tlakovými zkouškami nebo jinými vhodnými zkouškami, pokud vnitřní zkoušky nelze provést v požadovaném rozsahu. Tlakové zkoušky podle věty 1 musí být nahrazeny nedestruktivními zkouškami, pokud tlakové zkoušky nejsou možné z důvodu konstrukce nádrže na stlačený vzduch nebo nejsou vhodné z důvodu provozního režimu.

(4) Interní zkoušky nádrží na stlačený vzduch skupin IV a VII musí být prováděny každých pět let, tlakové zkoušky každých 10 let a vnější zkoušky každé 2 roky. Orgán dozoru může tyto lhůty v jednotlivých případech stanovit

- prodloužit, pokud je bezpečnost zaručena jiným způsobem, nebo -
zkrátit, pokud to vyžaduje ochrana zaměstnanců nebo třetích stran.

(10) Nádrž na stlačený vzduch skupiny IV nebo VII lze uvést do provozu až po uplynutí doby použitelné pro opakované zkoušky, pokud byly zkoušky provedeny včas a pokud odborník potvrdil, že nádrž na stlačený vzduch splňuje požadavky v rámci těchto zkoušek podle výsledků zkoušky splňuje stanovené požadavky.

(11) Pokud odborník zjistí, že nádrž na stlačený vzduch není ve správném stavu, rozhodne na žádost příslušný orgán.

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo