Armatury na nádrži na stlačený vzduch

Nádrž na stlačený vzduch s armaturami

Armatury na nádrži na stlačený vzduch tlakový spínač zpětný ventil nebo kulový uzavírací ventil pojistný ventil ovládací příruba manometr kulový uzavírací ventil odtok kondenzátu přístrojová deska  kontrolní otvor vysokotlaká hadice1 = tlakový spínač
2 = zpětný ventil nebo kulový uzavírací ventil
3 = pojistný ventil
4 = ovládací příruba
5 = manometr
6 = kulový uzavírací ventil
7 = odtok kondenzátu
8 = přístrojová deska
9 = kontrolní otvor
10 = vysokotlaká hadice

Nádrž na stlačený vzduch se skládá nejen z holé ocelové nádrže. K zajištění jeho funkce a zajištění požadované bezpečnosti je zapotřebí řada armatur.

Tlakový spínač.

Tlakový spínač se používá k ovládání kompresoru.

Zpětný ventil.

V přívodním potrubí od kompresoru k nádrži na stlačený vzduch musí být vždy nainstalován zpětný ventil. U pístových kompresorů brání proudění stlačeného vzduchu zpět do kompresoru během přestávek v dodávce. U šroubových kompresorů je zpětný ventil součástí systému.

Bezpečnostní ventil.

Instalace pojistného ventilu na nádrž na stlačený vzduch je vyžadována zákonem. Když vnitřní tlak pN (tlak v síti) stoupne o 10% nad jmenovitý tlak, bezpečnostní ventil se otevře a odfoukne přetlak.

Ovládací příruba.

Během tlakové zkoušky připojí TÜV kalibrovaný manometr k ovládací přírubě s otvorem trysky.

Manometr.

Manometr ukazuje tlak uvnitř nádrže.

Kulový uzavírací ventil.

Kulový uzavírací ventil blokuje nádrž na stlačený vzduch ze sítě stlačeného vzduchu nebo z kompresoru.

Odtok kondenzátu.

V nádrži na stlačený vzduch se sráží kondenzát, proto musí být k dispozici vhodné připojení pro odtok kondenzátu.

Prohlížení otevření.

Revizní otvor může být proveden jako objímka nebo jako příruba nebo příruba příruby. Používá se ke kontrole a čištění vnitřku kontejneru. Zákon stanoví minimální velikost inspekčního otvoru.

Vysokotlaká hadice.

Vysokotlaká hadice spojuje zásobník stlačeného vzduchu s kompresorem. Používá se místo potrubí, aby se nepřenášely možné vibrace kompresoru na síť stlačeného vzduchu nebo aby se vyrovnaly rozměrové odchylky při připojení k síti stlačeného vzduchu.

Tlakový spínač, vysokotlaká hadice a zpětný ventil nejsou typické armatury tlakového vzduchu. Má však smysl je připevnit ke kontejneru.

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo