Potrubní síť bez sušiče stlačeného vzduchu

V důsledku stlačení se vlhkost obsažená ve vzduchu vysráží ve formě vodních kapiček (kondenzátu). Pokud není stlačený vzduch zpracováván sušičkou stlačeného vzduchu, je třeba počítat s vodou v celé potrubní síti.

V takovém případě je třeba při instalaci sítě dodržovat různá pravidla, aby nedošlo k poškození spotřebičů stlačeného vzduchu.

Teplotní gradient.
Je-li to možné, musí být potrubí stlačeného vzduchu položeno tak, aby v průběhu toku nedocházelo k ochlazování. Stlačený vzduch by měl být ohříván postupně. Pokud absolutní vlhkost zůstává konstantní, relativní vlhkost se potom sníží. Už se nemůže vytvářet kondenzát.

Potrubí se sklonem.
Potrubí musí být pokládána se spádem přibližně 1,5 - 2% ve směru proudění. Kondenzovaná voda v potrubí se poté shromažďuje v nejnižších bodech sítě.

Svislá hlavní čára.
Hlavní potrubí přímo za nádrží na stlačený vzduch by mělo stoupat svisle. Kondenzát, který vzniká při ochlazení, může poté proudit zpět do nádrže na stlačený vzduch.

Odtok kondenzátu.
K odvádění kondenzátu musí být v nejnižších bodech sítě stlačeného vzduchu instalovány odtoky kondenzátu.

Propojovací kabely.
Připojovací potrubí musí odbočit nahoru, ve směru proudění. Vedení potrubí by mělo být co nejpřímější, aby nedocházelo ke zbytečným ztrátám průtoku.

Kování.
Vždy by měla být nainstalována jednotka údržby s filtrem, odlučovačem vody a redukčním ventilem. V závislosti na aplikaci je k dispozici také maznice na stlačený vzduch.

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

COMPRESSED GAS CZ s.r.o.

Srázná 5113/1
CZ- 586 01 Jihlava

info@kompresory-boge.cz

Otevírací doba:
7:00 - 16:30 pondělí - pátek

odkaz

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení