Potrubní síť bez sušiče stlačeného vzduchu

V důsledku stlačení se vlhkost obsažená ve vzduchu vysráží ve formě vodních kapiček (kondenzátu). Pokud není stlačený vzduch zpracováván sušičkou stlačeného vzduchu, je třeba počítat s vodou v celé potrubní síti.

V takovém případě je třeba při instalaci sítě dodržovat různá pravidla, aby nedošlo k poškození spotřebičů stlačeného vzduchu.

Teplotní gradient.
Je-li to možné, musí být potrubí stlačeného vzduchu položeno tak, aby v průběhu toku nedocházelo k ochlazování. Stlačený vzduch by měl být ohříván postupně. Pokud absolutní vlhkost zůstává konstantní, relativní vlhkost se potom sníží. Už se nemůže vytvářet kondenzát.

Potrubí se sklonem.
Potrubí musí být pokládána se spádem přibližně 1,5 - 2% ve směru proudění. Kondenzovaná voda v potrubí se poté shromažďuje v nejnižších bodech sítě.

Svislá hlavní čára.
Hlavní potrubí přímo za nádrží na stlačený vzduch by mělo stoupat svisle. Kondenzát, který vzniká při ochlazení, může poté proudit zpět do nádrže na stlačený vzduch.

Odtok kondenzátu.
K odvádění kondenzátu musí být v nejnižších bodech sítě stlačeného vzduchu instalovány odtoky kondenzátu.

Propojovací kabely.
Připojovací potrubí musí odbočit nahoru, ve směru proudění. Vedení potrubí by mělo být co nejpřímější, aby nedocházelo ke zbytečným ztrátám průtoku.

Kování.
Vždy by měla být nainstalována jednotka údržby s filtrem, odlučovačem vody a redukčním ventilem. V závislosti na aplikaci je k dispozici také maznice na stlačený vzduch.

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo