Závěrečná úvaha o rekuperaci tepla

Závěrečné posouzení týkající se rekuperace tepla

Kompresory nabízejí obrovské příležitosti k úspoře energie a nákladů využitím odpadního tepla. Přesto byste neměli dělat tu chybu, že budete odpadní teplo z každého malého kompresoru využívat násilím. Toto úsilí se obvykle vyplatí pouze u větších šroubových a pístových kompresorů a kompozitních systémů kompresorů. Použitelná energie se zvyšuje s instalovaným výkonem kompresoru.

Investiční náklady na systém zpětného získávání tepla závisí do značné míry na strukturálních podmínkách v místě instalace. Musí být vzaty v úvahu, protože mají významný dopad na dobu návratnosti systému.

Je třeba učinit zásadní rozhodnutí, zda by se odpadní teplo mělo používat k vytápění místností nebo k ohřevu užitkové nebo topné vody. Je třeba poznamenat, že vytápění místnosti v létě obvykle zůstává nevyužito.

Využití kompresoru hraje důležitou roli při zvažování možností rekuperace tepla. Čím déle je kompresor zapnutý, tím více se vyplatí využívat odpadní teplo, protože je neustále k dispozici v dostatečném množství.

V každém případě by před instalací systému zpětného získávání tepla mělo být provedeno posouzení potřeby tepla v oblasti, kde má být systém používán. Tato úvaha je poté porovnána s průměrnou dobou chodu kompresoru.

Z tohoto srovnání lze odvodit ziskovost systému rekuperace tepla. Z toho je dále patrné, zda rekuperace může pokrýt samotnou potřebu tepla, nebo zda je zapotřebí druhý topný systém.

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

COMPRESSED GAS CZ s.r.o.

Srázná 5113/1
CZ- 586 01 Jihlava

info@kompresory-boge.cz

Otevírací doba:
7:00 - 16:30 pondělí - pátek

odkaz

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení