Závěrečná úvaha o rekuperaci tepla

Závěrečné posouzení týkající se rekuperace tepla

Kompresory nabízejí obrovské příležitosti k úspoře energie a nákladů využitím odpadního tepla. Přesto byste neměli dělat tu chybu, že budete odpadní teplo z každého malého kompresoru využívat násilím. Toto úsilí se obvykle vyplatí pouze u větších šroubových a pístových kompresorů a kompozitních systémů kompresorů. Použitelná energie se zvyšuje s instalovaným výkonem kompresoru.

Investiční náklady na systém zpětného získávání tepla závisí do značné míry na strukturálních podmínkách v místě instalace. Musí být vzaty v úvahu, protože mají významný dopad na dobu návratnosti systému.

Je třeba učinit zásadní rozhodnutí, zda by se odpadní teplo mělo používat k vytápění místností nebo k ohřevu užitkové nebo topné vody. Je třeba poznamenat, že vytápění místnosti v létě obvykle zůstává nevyužito.

Využití kompresoru hraje důležitou roli při zvažování možností rekuperace tepla. Čím déle je kompresor zapnutý, tím více se vyplatí využívat odpadní teplo, protože je neustále k dispozici v dostatečném množství.

V každém případě by před instalací systému zpětného získávání tepla mělo být provedeno posouzení potřeby tepla v oblasti, kde má být systém používán. Tato úvaha je poté porovnána s průměrnou dobou chodu kompresoru.

Z tohoto srovnání lze odvodit ziskovost systému rekuperace tepla. Z toho je dále patrné, zda rekuperace může pokrýt samotnou potřebu tepla, nebo zda je zapotřebí druhý topný systém.

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo