Vytápění prostoru pomocí potrubí

 Vytápění prostoru pomocí potrubí odpadní teplo z centrální kompresorové stanice1 = zvukotěsný kompresor
2 = potrubí přiváděného vzduchu
3 = výfukové potrubí
4 = přídavný odtahový ventilátor
5 = regulační klapky (termostaticky ovládané)
6 = potrubí odpadního vzduchu (vytápění místnosti)
7 = výměník tepla
8 = potrubí odpadního vzduchu (venku pro letní provoz)
9 = klapka přiváděného vzduchu

Obrázek: Funkční schéma potrubního systému
Aby bylo možné využívat odpadní teplo z centrální kompresorové stanice, musí být proud ohřátého chladicího vzduchu přiváděn do místností, které mají být ohřívány, prostřednictvím potrubí. Instalace se doporučuje pouze u větších kompresorů, protože u menších kompresorů není k dispozici dostatek použitelného odpadního tepla.

Proud chladicího vzduchu zametá kompresorem a hnacím motorem. Proud chladicího vzduchu absorbuje odpadní teplo a pomocí ventilátoru je nasáván do potrubí odpadního vzduchu. Proud chladicího vzduchu se obvykle zahřívá na + 50 ° až + 60 ° C.

Využití tepla z kompresoru k vytápění místnosti vyžaduje zapouzdřený (zvukotěsný) kompresor s vedením chladicího vzduchu. Šroubové kompresory BOGE jsou standardně zvukotěsné a jsou vybaveny vnitřním ventilátorem. Z tohoto důvodu je lze snadno připojit k potrubnímu systému. Nezapouzdřené kompresory (např. Většina pístových kompresorů) lze dovybavit na využití odpadního tepla instalací přizpůsobeného krytu pohlcujícího zvuk.

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo