Systém rekuperace tepla BOGE Duotherm BSW k ohřevu pitné a užitkové vody

Systém rekuperace tepla BOGE Duotherm BSW

Vývojové schéma BOGE Duotherm BSW

Systém Duotherm BSW se používá k ohřevu pitné a užitkové vody. Protože v sanitární oblasti platí další bezpečnostní předpisy, je tento systém bezpečnostním výměníkem tepla. Dva nezávislé obvody jsou od sebe odděleny bariérovou tekutinou.

Systém BSW je výměník tepla trubkového svazku, ve kterém jsou dvě trubky bez kontaktu zastrčeny do sebe. Bezpečnostní prostor v tomto dvojitém trubicovém svazku je vyplněn netoxickou bariérovou tekutinou. Těsnící kapalina přenáší teplo a v případě poškození výměníku tepla brání smíchání oleje s vodou. Znečištění pitné vody je proto vyloučeno.

Monitor tlaku okamžitě reaguje na prasknutí potrubí v systému. Vysílaný impuls lze dále zpracovávat jednotlivě (např. Alarm nebo vypnutí systému).

Pracovní princip

Olej v olejovém okruhu kompresoru, ohřátý na přibližně + 90 ° C, protéká trubkovým svazkem. Těsnící kapalina přenáší teplo na užitkovou vodu ve druhém svazku trubek. Vodu protékající druhým svazkem trubek je možné ohřát na přibližně 55 ° C. Množství ohřáté vody závisí na teplotním rozdílu. Teplá voda je poté přiváděna do odpovídajícího zásobníku (kotle), odkud může být přiváděna do sítě teplé vody.

Před a za výměníkem tepla je nainstalován termostatický regulační ventil oleje. V závislosti na teplotě oleje je tok oleje veden buď přes chladič oleje nebo výměník tepla, nebo přes obtok u chladiče oleje nebo výměníku tepla.

vlastnosti

Monitor tlaku musí být nastaven na hodnotu, která je nejméně o 20% nižší než nejnižší tlak použitého média.

Podmínky použití

Minimální tlak vody 0,5 bar
Maximální tlak vody 16 bar
Maximální tlak oleje 16 bar
Maximální tlak bariérové ​​kapaliny 10 bar
Maximální teplota (olej a voda) + 100 ° C
Překročení maximální teploty vede k poruchám a vyvolá falešný poplach.

Bezpečnostní výměník tepla BSW je integrován do skříně kompresoru v závislosti na jeho velikosti. Lze jej také nastavit samostatně nebo dovybavit na místě.

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo