Duotherm BPT

Systém Duotherm BPT se používá k ohřevu topení nebo teplé užitkové vody

Jádrem tohoto systému je deskový výměník tepla, který se skládá z řady tenkých, profilovaných desek z nerezové oceli. Stohované desky tvoří dvoukanálový systém, který je od sebe uzavřen. Speciální proces z oblasti pájení na tvrdo spojuje navzájem vrstvené desky. Těsnění, která představují riziko úniku, jsou zbytečná. Výsledný výměník tepla pracuje velmi efektivně a spolehlivě.

Pracovní princip

Olej v olejovém okruhu kompresoru, ohřátý na přibližně + 90 ° C, protéká deskovým výměníkem tepla. Voda protékající výměníkem v protiproudu se ohřívá na + 70 ° C. Množství ohřáté vody závisí na teplotním rozdílu.

Před a za výměníkem tepla je nainstalován termostatický regulační ventil oleje. V závislosti na teplotě oleje je tok oleje veden buď přes chladič oleje nebo výměník tepla, nebo přes obtok u chladiče oleje nebo výměníku tepla.

vlastnosti

  • Pokud jsou uzavírací ventily na vstupu a výstupu vody uzavřeny současně, vytvoří se uzavřený prostor. Pokud se voda v této místnosti ohřívá, expanduje a zvyšuje se tlak. Aby se zabránilo poškození deskového výměníku tepla, musí být nainstalována expanzní nádoba a pojistný ventil.
  • Pokud je voda velmi znečištěná, měl by být do přívodu vody nainstalován lapač nečistot s maximální velikostí pórů 0,6 mm.
  • Pro čištění výměníku tepla je třeba zajistit proplachovací přípojky.
  • Deskový výměník tepla je obvykle integrován do skříně kompresoru. Lze jej také nastavit samostatně nebo dovybavit na místě.

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

COMPRESSED GAS CZ s.r.o.

Srázná 5113/1
CZ- 586 01 Jihlava

info@kompresory-boge.cz

Otevírací doba:
7:00 - 16:30 pondělí - pátek

odkaz

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení