Částečné zatížení

Dodávané množství kompresoru je přizpůsobeno příslušné potřebě stlačeného vzduchu. Potřeba energie klesá se sníženým dodaným množstvím. Tlak v síti pN je konstantní.

Existují různé způsoby, jak měnit objemový průtok. V případě potřeby je lze také vzájemně kombinovat:

Regulace rychlosti

Změna otáček motoru mění dodávané množství kompresoru. Používá se především v kompresorech se spalovacími motory. U elektricky poháněných kompresorů se regulace otáček obvykle provádí pomocí frekvenčního měniče.

Dodávané množství je regulováno nepřetržitě od 40-100%.

Dodatečné ovládání místnosti (pouze pístové kompresory)

Zvětšením škodlivého prostoru dochází k silnější opětovné expanzi stlačeného vzduchu. Pokud otevřete několik propojovacích místností po sobě, je možné množství dodávky postupně snižovat. Existují také varianty, ve kterých lze další místnost průběžně rozšiřovat.

Regulace zpětného toku (pouze pístové kompresory)

Dodávané množství kompresoru se snižuje otevřením sacích ventilů během kompresního zdvihu. Doba otevření sacích ventilů určuje snížení stlačeného objemového průtoku.

Je možná částečná regulace zátěže ve výši přibližně 25–100% z dodaného množství. Pokud sací ventil zůstane otevřený během celého kompresního zdvihu, dodávané množství se vrátí na nulu.

Ovládání sacího plynu

Nastavitelný plyn v sacím potrubí snižuje sací objem. K automatickému ovládání se používá tlakový servoventil, na který se aplikuje příslušný tlak v síti. Pokud tlak v síti poklesne, škrticí ventil se odpovídajícím způsobem otevře a kompresor nasaje více vzduchu a objem dodávky se zvýší. Jakmile tlak v síti zůstane stabilní, škrticí ventil se zavře a kompresor pracuje v klidovém režimu.

Dodávané množství se neustále mění od 0-100%. Požadavek na elektrický výkon neklesne pod 70%.

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo