Stanovení úniku pomocí měření pracovního cyklu kompresoru

Stanovení úniku pomocí včasného měření

Druhou metodou pro stanovení množství netěsnosti L je měření pracovního cyklu kompresoru. Tuto metodu lze použít pouze pro kompresory s přerušovaným a nečinným provozem.

Spotřebitelé v síti jsou vypnuti. V důsledku netěsnosti v systému je spotřebován stlačený vzduch a tlak v síti klesá. Toto množství úniku musí nahradit kompresor.

Celková doba chodu St kompresoru se měří po dobu měření T. Aby bylo možné získat smysluplný výsledek, měla by doba měření T zahrnovat alespoň 5 spínacích intervalů kompresoru.

Množství úniku L lze přibližně určit pomocí následujícího vzorce:

L = míra úniku [l / min]
= Dodávané množství kompresoru [m³ / min]
St = celková doba chodu kompresoru [s]
St = t1 + t2 + t3 + t4 + t5
T = doba měření [s]

příklad

Kompresor s účinným výkonem 1,65 m³ / min má pět spínacích cyklů během doby měření T = 180 s. Jeho celková doba chodu St je během doby měření T 30 s.

Netěsnost systému stlačeného vzduchu je přibližně 275 l / min.

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo