Příplatky za ztráty a rezervy

Abychom se dostali od celkové spotřeby řady spotřebitelů ke skutečně požadovanému dodávanému množství kompresoru, je třeba zohlednit různé příplatky:

Ztráty v [%]

Ke ztrátám v důsledku netěsností a tření dochází ve všech částech systému stlačeného vzduchu. U nových systémů stlačeného vzduchu musíte odhadnout ztráty na 5% z celkového množství. Jelikož zkušenosti ukazují, že úniky a ztráty třením v systémech stlačeného vzduchu s věkem narůstají, měly by se u starších sítí předpokládat ztráty až 25%.

Rezervy r [%]

Dimenzování systému stlačeného vzduchu je založeno na současném hodnocení spotřeby stlačeného vzduchu. Zkušenosti ukazují, že spotřeba v budoucnu poroste. Při dimenzování kompresoru a hlavních vedení je vhodné vzít v úvahu krátkodobé a střednědobé rozšíření sítě. Pokud se tak nestane, může následné rozšíření vést ke zbytečným nákladům. V závislosti na perspektivě lze odhadnout až 100% pro rezervu r.

Nesprávné odhady f [%]

Přes pečlivé stanovení je očekávaná spotřeba stlačeného vzduchu obvykle stále předmětem chyb. Přesnou hodnotu lze zřídka určit kvůli většinou nejasným okrajovým podmínkám. Protože příliš malý systém stlačeného vzduchu musí být později rozšířen, což způsobuje náklady (prostoje), je pro nesprávné posouzení vhodné přidat f o 5-15%.

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo