Příplatky za ztráty a rezervy

Abychom se dostali od celkové spotřeby řady spotřebitelů ke skutečně požadovanému dodávanému množství kompresoru, je třeba zohlednit různé příplatky:

Ztráty v [%]

Ke ztrátám v důsledku netěsností a tření dochází ve všech částech systému stlačeného vzduchu. U nových systémů stlačeného vzduchu musíte odhadnout ztráty na 5% z celkového množství. Jelikož zkušenosti ukazují, že úniky a ztráty třením v systémech stlačeného vzduchu s věkem narůstají, měly by se u starších sítí předpokládat ztráty až 25%.

Rezervy r [%]

Dimenzování systému stlačeného vzduchu je založeno na současném hodnocení spotřeby stlačeného vzduchu. Zkušenosti ukazují, že spotřeba v budoucnu poroste. Při dimenzování kompresoru a hlavních vedení je vhodné vzít v úvahu krátkodobé a střednědobé rozšíření sítě. Pokud se tak nestane, může následné rozšíření vést ke zbytečným nákladům. V závislosti na perspektivě lze odhadnout až 100% pro rezervu r.

Nesprávné odhady f [%]

Přes pečlivé stanovení je očekávaná spotřeba stlačeného vzduchu obvykle stále předmětem chyb. Přesnou hodnotu lze zřídka určit kvůli většinou nejasným okrajovým podmínkám. Protože příliš malý systém stlačeného vzduchu musí být později rozšířen, což způsobuje náklady (prostoje), je pro nesprávné posouzení vhodné přidat f o 5-15%.

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

COMPRESSED GAS CZ s.r.o.

Srázná 5113/1
CZ- 586 01 Jihlava

info@kompresory-boge.cz

Otevírací doba:
7:00 - 16:30 pondělí - pátek

odkaz

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení