Výhody stlačeného vzduchu

Ve všech oblastech použití pneumatika stále více konkuruje odpovídajícím zařízením z mechaniky, hydrauliky a elektriky.

Pneumatická zařízení však mají oproti jiným technologiím zásadní výhody:

Snadno přenosný

Všude je k dispozici jakékoli množství vzduchu. Protože odpadní vzduch uniká do otevřeného prostoru, není nutné zpětné vedení. Elektrické a hydraulické systémy vyžadují zpětnou vazbu ke zdroji.

Stlačený vzduch může být přepravován na velké vzdálenosti potrubím. To umožňuje zřídit centrální generátorové stanice, které zásobují odběrná místa konstantním pracovním tlakem prostřednictvím kruhových vedení. Tímto způsobem může být energie uložená ve stlačeném vzduchu široce distribuována.

Dobře skladovatelný

Stlačený vzduch lze bez problémů skladovat v nádobách k tomu určených. Pokud je v síti stlačeného vzduchu k dispozici akumulační nádrž, kompresor bude fungovat, pouze pokud tlak klesne pod kritickou hodnotu. Stávající tlakový polštář navíc umožňuje ukončit již zahájený pracovní proces, i když dojde k výpadku elektrické sítě.

Přepravní lahve na stlačený vzduch také umožňují jejich použití na místech bez potrubního systému (např. Pod vodou).

Čisté a suché

Stlačený vzduch nezanechává žádné nečistoty ani kaluže oleje v případě vad potrubí. Čistá instalace a možnosti ovládání jsou např. má zásadní význam v potravinářském, kožedělném, textilním a obalovém průmyslu.

Světlo

Pneumatická zařízení jsou obecně mnohem lehčí než srovnatelné stroje a součásti s elektrickým pohonem. To je patrné zejména u ručního nářadí a nárazového nářadí (pneumatické šroubováky a pneumatická kladiva).

Provozně spolehlivé

Připravený stlačený vzduch funguje perfektně i při velkých teplotních výkyvech a extrémních teplotách. Je také při velmi vysokých teplotách, např. Může být použit k ovládání kovacích lisů a dveří tavicí pece.

Únik zařízení a vedení stlačeného vzduchu nemá vliv na bezpečnost a funkčnost systému.
Systémy a komponenty stlačeného vzduchu obecně vykazují velmi malé opotřebení. Výsledkem je dlouhá životnost a nízká pravděpodobnost poruchy.

Odolný proti nehodám

Prvky stlačeného vzduchu jsou velmi bezpečné z hlediska požáru, výbuchu a úrazu elektrickým proudem. Pneumatické komponenty lze provozovat bez nákladných a objemných ochranných prostředků i v oblastech s rizikem požáru, výbuchu a důlního plynu. Pneumatická zařízení lze bezpečně používat také ve vlhkých místnostech nebo venku.

Racionální a ekonomický

Pneumatika je 40–50krát ekonomičtější než síla svalů. To je zásadní bod, zejména v mechanizaci a automatizaci.

Pneumatické komponenty jsou levnější než odpovídající hydraulické komponenty.

Nejedná se o běžnou mediální změnu, jako např potřebné pro hydrauliku. To snižuje náklady a úsilí na údržbu a prodlužuje doby chodu.

Snadný

Struktura a funkce zařízení na stlačený vzduch jsou velmi jednoduché. Z tohoto důvodu jsou velmi robustní a nejsou náchylné k selhání.

Pneumatické komponenty se snadno montují a lze je po použití snadno znovu použít. Jednoduchá struktura má za následek krátké montážní časy. Montéři nepotřebují žádné rozsáhlé speciální školení.

Přímé pohyby lze provádět bez složitých mechanických součástí, jako jsou páky, excentry, vačky, šroubová vřetena a podobně. být generován.

Přetížení bezpečné

Zařízení na stlačený vzduch a pneumatické pracovní prvky lze bez poškození naložit do klidového stavu. Z tohoto důvodu jsou považovány za odolné proti přetížení.

Na rozdíl od energetické sítě může být síť stlačeného vzduchu bezpečně přetížena extrakcí. Pokud tlak příliš poklesne, nelze již provádět požadovanou práci. Nedochází však k poškození sítě ani pracovních prvků.

Rychlé pracovní médium

Velmi vysoké rychlosti proudění umožňují rychlé fungování pracovních procesů. Výsledkem jsou krátké doby odezvy a rychlé přeměny energie na práci.

Stlačený vzduch dosahuje rychlosti proudění přes 20 m / s. Hydraulika však umožňuje pouze 5 m / s. Pneumatické válce dosahují lineárních rychlostí pístu 15 m / s.

Maximální rychlosti řízení při zpracování signálu jsou mezi 30 a 70 m / s při provozních tlacích mezi 6 a 8 bar. Při tlacích pod 1 bar lze dosáhnout rychlosti signálu 200 až 300 m / s.

Nekonečně variabilní

Rychlost jízdy a vyvíjené síly lze plynule nastavovat jednoduchými prostředky. S lineárními i rotačními pohyby je plynulé ovládání sil, momentů a rychlostí pro vás snadné

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo