Ovládání a regulace stlačeným vzduchem

Každý typ pneumatické aplikace musí být nějakým způsobem řízen nebo regulován. Musí obdržet rozkazy.

Obecně se to děje pomocí tlakových spínačů, rozváděčů atd. Tyto kontrolní mechanismy jsou zase ovládány různými způsoby, např. mechanickými spínači, vačkami, křivkami nebo ručně. Elektrické a magnetické spínače jsou také široce používány. Výsledky zjištěné pneumatickými testovacími a řídicími postupy lze dále zpracovat přímo pomocí směrových regulačních ventilů nebo tlakových spínačů.

Pneumatika má velký význam pro řízení tokových procesů kapalin a plynů. Dálkově ovládané ventily, šoupátka a klapky velkých průmyslových závodů jsou ovládány.

Pneumatika (fluidní) se také používá v oblastech zpracování informací a logických obvodů. Tyto logické diagramy lze srovnávat s integrovanými obvody elektroniky. Vyžadují podstatně více prostoru, ale vyznačují se vyšší provozní spolehlivostí v určitých oblastech použití. Pokud požadavky na logické prvky nejsou příliš vysoké, je alternativou fluidní systém.

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo