Varianty odvětrávání

Větrání pomocí potrubí odváděného vzduchu venVětrání pomocí potrubí odváděného vzduchu ven

Potrubí směruje teplý odpadní vzduch přímo ven. Tato možnost se doporučuje při vysokých teplotách v místnosti kompresoru.

Potrubí odpadního vzduchu s klapkou recirkulace

Potrubí odpadního vzduchu směruje teplý chladicí vzduch přímo ven. Při nízkých teplotách v operačním sále se přivádí teplý odpadní vzduch do studeného okolního vzduchu pomocí klapky cirkulujícího vzduchu. Větrání cirkulujícím vzduchem zabraňuje zamrznutí systému při venkovních teplotách pod bodem mrazu. Jako doplněk se doporučuje zastavení v klidu, aby se zabránilo zamrznutí kompresoru během spouštěcí fáze, když je kompresor studený.Potrubí odpadního vzduchu s klapkou recirkulace

U této metody musí být kromě potrubí odpadního vzduchu vytvořen také otvor odpadního vzduchu dimenzovaný podle proudu chladicího vzduchu.

Využití teplého chladicího vzduchu

k vytápění Potrubí směruje teplý chladicí vzduch kompresoru při nízkých venkovních teplotách (zima), a to úplně nebo zčásti, k vytápění v různých místnostech budovy. Při vysokých teplotách (v létě) odvádí odváděný vzduch chladicí vzduch ven.

V tomto procesu je přiváděný vzduch obvykle nasáván z vytápěných místností. Toto opatření zaručuje nasávání dostatečně teplého chladicího vzduchu i při nízkých teplotách okolí. Výsledkem je, že kompresor vždy pracuje nad minimální teplotou.

Aby se snížilo zatížení prachem a přenos hluku ve vytápěných místnostech, měly by být do potrubí odpadního vzduchu instalovány vzduchové filtry a tlumiče.

Využití teplého chladicího vzduchu

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo