Poznámky k větrání potrubí

V potrubích, všechna zařízení jako Vychylování, filtry, lamelové klapky, ohyby, T-kusy a tlumiče zvyšují odpor proudění a tím brání proudění vzduchu. Pokud potrubí obsahuje mnoho vnitřních součástí a je velmi dlouhé, musí dimenzování doporučeného volného průřezu potrubí zkontrolovat odborník.

Jsou předepsána vhodná protipožární opatření, aby se zabránilo šíření požáru ventilačními kanály. DIN 4102, část 6 vyžaduje instalaci samozavíracích protipožárních klapek, pokud větrací kanály proniknou do zdi.

V případě nepříznivého nebo dlouhého uspořádání potrubí může být protitlak přes 50 Pa (5 mm ZS). V takovém případě existuje riziko, že ventilátor chladicího vzduchu šroubového kompresoru již nebude schopen překonat zpětný tlak v potrubí. To znamená, že proud chladicího vzduchu se zastaví, a tím se poruší celé chlazení kompresoru. V tomto případě musí být nainstalován další podpůrný ventilátor.

Klapky přiváděného a odváděného vzduchu a také ventilátory by z ekonomických důvodů měly být ovládány termostatem v operačním sále.

Potrubí chladicího vzduchu nesmí být nikdy připevněno přímo ke skříni kompresoru. Vždy se musí použít kompenzátory, aby se zabránilo napětí a přenosu vibrací.

Chladicí vzduchový kanál, který je obložen zvukově izolačním materiálem, vyzařuje méně tepla do okolí a také izoluje zvuky, které jsou vedeny chladicím vzduchem z kompresoru.

Obecně společnost BOGE doporučuje pověřit příslušnou odbornou společnost, aby navrhla potrubí a provedla stavební práce.

V případě více systémů musí mít každý kompresor své vlastní potrubí pro přívod a odvod vzduchu.

V případě sběrného potrubí pro více systémů musí automatické zpětné klapky zabránit proudění ohřátého chladicího vzduchu do instalační místnosti pomocí vypnutého kompresoru a opětovnému ohřevu přiváděného vzduchu.

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

COMPRESSED GAS CZ s.r.o.

Srázná 5113/1
CZ- 586 01 Jihlava

info@kompresory-boge.cz

Otevírací doba:
7:00 - 16:30 pondělí - pátek

odkaz

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení