Požadovaný přívod vzduchu pro umělou ventilaci

U umělého větrání určuje velikost výfukového otvoru odtahový ventilátor.

Požadovaný otvor pro ventilátor odpadního vzduchu je obvykle podstatně menší než otvor pro odpadní vzduch s přirozeným větráním.

Velikost otvoru přiváděného vzduchu AZU závisí na výkonu ventilátoru V a maximální rychlosti proudění vS ve otvoru přiváděného vzduchu.

Výhodně by se měla použít rychlost proudění vS = 3 m / s. Pokud však otvory pro přívod vzduchu nejsou konstrukčně proveditelné, je rovněž povolena rychlost proudění vS = 5 m / s.

Minimální velikost otvoru přiváděného vzduchu se vypočítá podle následujícího vzorce:

Azu = minimální plocha otvoru odpadního vzduchu [m³]
= Výkon ventilátoru [m³ / h]
vS = maximální rychlost proudění [m / s]

Poznámka

Při výběru ventilátorů odpadního vzduchu je třeba poznamenat, že proudění chladicího vzduchu podléhá stejným fyzikálním zákonům jako stlačený vzduch. I při proudění chladicího vzduchu do potrubí a otvorů dochází ke zvýšení dynamického tlaku Dp (tlaková ztráta) se zvyšující se rychlostí proudění. Ventilátor může překonat pouze dynamický tlak, který je pod jeho definovaným povrchovým tlakem. Pokud je dynamický tlak vyšší než povrchový tlak ventilátoru, již nedochází k dalšímu objemovému průtoku.

Maximální dynamický tlak se určuje z tvaru a velikosti vstupních a výstupních otvorů vzduchu s příslušnými kanály (jsou-li k dispozici). Rovněž je třeba vzít v úvahu rychlost proudění.

U jednoduchých otvorů bez nepříznivého odklonu (potrubí) lze předpokládat Dp = 100 Pa (10 mm WS).

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo