Obecné informace o větrání kompresorových místností

Uspořádání otvorů pro přívod a odvod vzduchu

V této kapitole jsou uvedeny nejdůležitější podmínky, které musí operační sál jednoho nebo více vzduchem chlazených kompresorů splňovat, pokud jde o ventilaci. Vycházejí z požadavků stanovených ve standardním listu VDMA 4363 „Větrání kompresorovní vzduchem chlazených kompresorů".

Teplý vzduch vždy stoupá. Aby se umožnila účinná výměna tepla, musí být otvory pro přívod chladicího vzduchu uspořádány v blízkosti podlahy a otvory pro odváděný vzduch ve stropu nebo výše v boční stěně.

Kompresor musí být umístěn v blízkosti otvoru pro přívod vzduchu Azu tak, aby nasával čerstvý vzduch pro kompresi a chladicí vzduch pro ventilaci přímo z otvoru pro přívod vzduchu Azu.

Kompresor musí být nastaven tak, aby nemohl znovu nasávat ohřátý odpadní vzduch.

Sací otvory nebo potrubí kompresoru musí být uspořádány tak, aby nemohly být nasávány nebezpečné přísady (např. Výbušné nebo chemicky nestabilní látky).

Proud odpadního vzduchu by měl proudit z kompresoru přes nádrž na stlačený vzduch (je-li k dispozici) do otvoru odpadního vzduchu A. Jednotky na operačním sále je třeba uspořádat odpovídajícím způsobem.

Nastavitelné žaluzie se instalují do otvorů pro přívod vzduchu Azu. To znamená, že proudění studeného vzduchu zvenčí lze snížit a teplota neklesne pod minimum ani v zimě. Pokud to nestačí, měl by být kompresor vybaven vlastním ohřívačem. Potřebné příslušenství je k dispozici u BOGE.

Při instalaci více kompresorů v jedné místnosti se ujistěte, že se navzájem tepelně neovlivňují. Pokud jeden kompresor nasává odpadní vzduch z jiného kompresoru, vede to k přehřátí jednotky. Větrání musí být navrženo pro celkovou potřebu chladicího vzduchu u všech kompresorů. V ideálním případě by měl každý kompresor mít vlastní přívod vzduchu odpovídající velikosti.

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo