Šíření zvuku v potrubí a kanálech

Na šíření zvuku v potrubí a potrubí se vztahují zvláštní zákony. Tekoucí médium a odrazy v úzkém kanálu podporují šíření zvuku. Zejména při použití teplého odpadního vzduchu z kompresoru k vytápění místností je třeba přijmout opatření, aby se zabránilo nerušenému šíření zvuku v potrubí.

Zvuková vlna je směrována do potrubí odpadního vzduchu ze zvukově izolovaného kompresoru. Zvuk, který zde není snížen zvukovou izolací, se šíří potrubním systémem. Bez větrání se může bez větrání dostat do vytápěných místností.

Existuje několik opatření ke snížení šíření zvuku v potrubí nebo potrubí:

Podélné tlumení.

Kanály jsou vyloženy vysoce absorpčními materiály. To snižuje zvukovou energii a hladinu akustického tlaku v potrubí.

Absorpční tlumič.

Část kanálu je volně vyplněna materiálem pohlcujícím zvuk (minerální vlna apod.). Pohlcuje velkou část zvukové energie, podobně jako stěny. Velkou nevýhodou tohoto tlumiče je jeho vysoký odpor proudění. U potrubních systémů bez velkého odtahového ventilátoru se instalace takových tlumičů nedoporučuje.

Mám zájem o vypracování cenové nabídky

Kontrolný kód

i

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo