Kondenzát z olejem mazaných kompresorů - zpracování odtoku kondenzátu

Kondenzát z olejem mazaných kompresorů obsahuje v závislosti na ročním období podíly oleje mezi 200 a 1 000 mg / l. To znamená, že kondenzát se skládá z přibližně 99% vody a pouze přibližně 1% oleje. Podle zákona je však tento kondenzát považován za odpadní vodu obsahující minerální olej. Proto nesmí vstoupit do veřejné kanalizace. Pro požadavky na čistotu odpadních vod je rozhodující paragraf 7a vodohospodářského zákona (WHG). To stanoví, že množství znečišťujících látek v odpadních vodách je udržováno na co nejnižší úrovni podle „obecně uznávaných technologických pravidel". Tato pravidla stanoví federální vláda prostřednictvím obecných správních předpisů.

Podle pracovního listu A 115 společnosti ATV (Abwassertechnische Vereinigung e.V.) je mezní hodnota obsahu zbytkového oleje v odpadních vodách v současné době 20 mg / l. Rozhodující je však příslušný odvodňovací statut odpovědné obce. V některých případech jsou mezní hodnoty výrazně pod 20 mg / l zbytkového obsahu oleje.

To znamená, že kondenzát musí být zlikvidován nebo řádně zpracován.

likvidace

Likvidace prostřednictvím specializované společnosti je bezpečná, ale složitá a velmi nákladná. Pravidlem jsou náklady na likvidaci kolem 250 EUR za m³ kondenzátu. Kromě toho existují náklady na schválené sběrné nádrže a přívodní potrubí.

Zpracování na místě

Vzhledem k vysokému obsahu vody stojí za to na místě vždy ošetřit kondenzát obsahující olej. Do kanalizace lze přivádět vhodně upravenou vodu. Oddělený olej musí být zlikvidován s použitým olejem.

Zákonných mezních hodnot nelze dosáhnout u běžných odlučovačů lehkých kapalin podle DIN 1999 a jednoduchých gravitačních odlučovačů. Komerčně dostupné odlučovače oleje a vody jsou ideální pro legálně vyhovující zpracování.

COMPRESSED GAS CZ s.r.o.

Srázná 5113/1
CZ- 586 01 Jihlava

info@kompresory-boge.cz

Otevírací doba:
7:00 - 16:30 pondělí - pátek

odkaz

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení