Dimenzování kompresorové stanice BOGE

Zásadním rozhodnutím při nastavování a určování velikosti kompresorové stanice je určit typ kompresoru v závislosti na umístění a požadavcích. Šroubové nebo pístové kompresory jsou správnou volbou pro téměř všechny oblasti použití.

Šroubové kompresory

Šroubové kompresory jsou zvláště vhodné pro použití s ​​nepřetržitou spotřebou stlačeného vzduchu bez velkých špiček zatížení - pracovní cyklus = 100 procent. Jsou vhodné jako stroje se základním zatížením v kompresorových kompozitních systémech.

Šnekový kompresor

Šnekový kompresor je nejekonomičtější možností pro velké dodané množství.
objemový průtok bez pulzací: díky rovnoměrnému stlačení lze šroubový kompresor použít také pro velmi citlivé spotřebiče stlačeného vzduchu.


Šroubové kompresory pracují ekonomicky při konečných kompresních tlacích mezi 5 a 14 bary. Obvyklé úrovně maximálního tlaku pmax pro šroubové kompresory jsou 7,5 bar, 8 bar, 10 bar a 13 bar.

Pístové kompresory

mají také speciální oblasti použití a perfektně se doplňují s těmi šroubových kompresorů.

Přerušovaná poptávka

pístové kompresory jsou vhodné pro kolísání spotřeby stlačeného vzduchu s maximálními zátěžemi. Pístové kompresory jsou nejlepší volbou pro časté změny zatížení.
Pístové kompresory mohou komprimovat na vysoké konečné tlaky. Obvyklé úrovně maximálních tlaků pmax pro pístové kompresory jsou 8 bar, 10 bar, 15 bar, 30 bar, 35 bar a 40 bar.

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo