Dimenzování kompresorové stanice BOGE

Zásadním rozhodnutím při nastavování a určování velikosti kompresorové stanice je určit typ kompresoru v závislosti na umístění a požadavcích. Šroubové nebo pístové kompresory jsou správnou volbou pro téměř všechny oblasti použití.

Šroubové kompresory

Šroubové kompresory jsou zvláště vhodné pro použití s ​​nepřetržitou spotřebou stlačeného vzduchu bez velkých špiček zatížení - pracovní cyklus = 100 procent. Jsou vhodné jako stroje se základním zatížením v kompresorových kompozitních systémech.

Šnekový kompresor

Šnekový kompresor je nejekonomičtější možností pro velké dodané množství.
objemový průtok bez pulzací: díky rovnoměrnému stlačení lze šroubový kompresor použít také pro velmi citlivé spotřebiče stlačeného vzduchu.


Šroubové kompresory pracují ekonomicky při konečných kompresních tlacích mezi 5 a 14 bary. Obvyklé úrovně maximálního tlaku pmax pro šroubové kompresory jsou 7,5 bar, 8 bar, 10 bar a 13 bar.

Pístové kompresory

mají také speciální oblasti použití a perfektně se doplňují s těmi šroubových kompresorů.

Přerušovaná poptávka

pístové kompresory jsou vhodné pro kolísání spotřeby stlačeného vzduchu s maximálními zátěžemi. Pístové kompresory jsou nejlepší volbou pro časté změny zatížení.
Pístové kompresory mohou komprimovat na vysoké konečné tlaky. Obvyklé úrovně maximálních tlaků pmax pro pístové kompresory jsou 8 bar, 10 bar, 15 bar, 30 bar, 35 bar a 40 bar.

COMPRESSED GAS CZ s.r.o.

Srázná 5113/1
CZ- 586 01 Jihlava

info@kompresory-boge.cz

Otevírací doba:
7:00 - 16:30 pondělí - pátek

odkaz

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení