Výroba kyslíku ze stlačeného vzduchu na místě spotřeby

Kyslíkové generátory jsou zařízení na výrobu kyslíku ze stlačeného vzduchu na místě pomocí generátoru kyslíku. Vlastní výroba kyslíku ze vzduchu má návrtnosť investice již do 2 let.

Vlastní výroba kyslíku

Tlaková cyklická adsorpce (PSA) lze použít na výrobu kyslíku O2 ze stlačeného vzduchu, který se dodává do jednotky, která využívá adsorpční jevy na odstranění kontaminantů: N2, když je požadovaný čistý plyn O2 nebo O2, když je požadovaný čistý plyn N2. V obou případech se odstraní i H2O a CO2, jakož i další menší znečišťující látky. Jednotka PSA obsahuje dvě kolony naplněné selektivním adsorbentem, který má afinitu k odstraněné složce. Na výrobu kyslíku O2 se používají zeolity. Každá kolona prochází cyklickým sledem vysokotlakých a nízkotlakých kroků, který zaručuje výrobu kontinuálního proudu plynu vysoké čistoty. V kroku vysokého tlaku si adsorbent zachovává kontaminanty přítomné ve stlačeném vzduchu a požadovaný kyslík O2 se získá z horní části kolon. Regenerace probíhá v nízkotlakém kroku s uvolňováním kontaminantů zadržených adsorbentem.

Výroba kyslíku ze stlačeného vzduchu na místě generátorem kyslíku

Kyslíkové generátory vyrábějí kyslík s vysokou čistotou ze stlačeného vzduchu, což umožňuje nepřetržitou dostupnost za velmi konkurenční cenu v porovnání s alternativním zásobováním vysokotlakými láhvemi nebo kryogenních nádržemi.

Generátor kyslíku odstraňuje všechny nevýhody spojené s nákupem a provozováním vysokotlakých lahví nebo kryogenních nádrží, což umožňuje stálý zdroj kyslíku, s minimálními požadavky na spotřebu elektrické energie a údržbu.

Generátor kyslíku je navržen tak, aby se dal snadno nainstalovat v jakémkoliv vnitřním zařízení, vyžadujícím pouze připojení stlačeného vzduchu a připojení k elektrické energií.

S čistotou až 95% O2 může být kyslíkový generátor připojen k externí akumulační nádobě, což umožňuje uchovávání kyslíku podle potřeb každé aplikace.
Modulární filozofie generátorů kyslíku umožňuje instalaci několika paralelních jednotek.

více na www.generator-dusiku.cz


Prospekt generator kyslíku

 

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo