Výroba kyslíku ze stlačeného vzduchu na místě spotřeby

Kyslíkové generátory jsou zařízení na výrobu kyslíku ze stlačeného vzduchu na místě pomocí generátoru kyslíku. Vlastní výroba kyslíku ze vzduchu má návrtnosť investice již do 2 let.

Vlastní výroba kyslíku Tlaková cyklická adsorpce (PSA) lze použít na výrobu kyslíku O2 ze stlačeného vzduchu, který se dodává do jednotky, která využívá adsorpční jevy na odstranění kontaminantů: N2, když je požadovaný čistý plyn O2 nebo O2, když je požadovaný čistý plyn N2. V obou případech se odstraní i H2O a CO2, jakož i další menší znečišťující látky. Jednotka PSA obsahuje dvě kolony naplněné selektivním adsorbentem, který má afinitu k odstraněné složce. Na výrobu kyslíku O2 se používají zeolity. Každá kolona prochází cyklickým sledem vysokotlakých a nízkotlakých kroků, který zaručuje výrobu kontinuálního proudu plynu vysoké čistoty. V kroku vysokého tlaku si adsorbent zachovává kontaminanty přítomné ve stlačeném vzduchu a požadovaný kyslík O2 se získá z horní části kolon. Regenerace probíhá v nízkotlakém kroku s uvolňováním kontaminantů zadržených adsorbentem.

Výroba kyslíku ze stlačeného vzduchu na místě generátorem kyslíku

Kyslíkové generátory vyrábějí kyslík s vysokou čistotou ze stlačeného vzduchu, což umožňuje nepřetržitou dostupnost za velmi konkurenční cenu v porovnání s alternativním zásobováním vysokotlakými láhvemi nebo kryogenních nádržemi.

Generátor kyslíku odstraňuje všechny nevýhody spojené s nákupem a provozováním vysokotlakých lahví nebo kryogenních nádrží, což umožňuje stálý zdroj kyslíku, s minimálními požadavky na spotřebu elektrické energie a údržbu.

Generátor kyslíku je navržen tak, aby se dal snadno nainstalovat v jakémkoliv vnitřním zařízení, vyžadujícím pouze připojení stlačeného vzduchu a připojení k elektrické energií.

S čistotou až 95% O2 může být kyslíkový generátor připojen k externí akumulační nádobě, což umožňuje uchovávání kyslíku podle potřeb každé aplikace.
Modulární filozofie generátorů kyslíku umožňuje instalaci několika paralelních jednotek.

více na www.generator-dusiku.cz


Prospekt generator kyslíku

 

COMPRESSED GAS CZ s.r.o.

Srázná 5113/1
CZ- 586 01 Jihlava

info@kompresory-boge.cz

Otevírací doba:
7:00 - 16:30 pondělí - pátek

odkaz

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení