Likvidace kondenzátu pro kompresory od BOGE KOMPRESSOREN

Kondenzát se skládá hlavně z vody, kterou s sebou nese nasávaný vzduch kompresoru a která se během stlačování vysráží. Při odstraňování kondenzátu se podílejí tyto kontaminující látky:

  • Aerosoly minerálních olejů a nespálené uhlovodíky ze nasávaného vzduchu
  • Prach a nečistoty v nasávaném vzduchu v nejrůznějších formách
  • Chladicí a mazací olej z kompresoru
  • Rez, otěr, zbytky tmelu atd. Z potrubní sítě

Z důvodu vysoké úrovně znečištění je kondenzát škodlivý pro životní prostředí, a proto musí být řádně zlikvidován. Při likvidaci kondenzátu je třeba brát v úvahu minerální oleje, které obsahuje, a je obtížné je biologicky rozložit. Konzistence kondenzátů se mění s okrajovými podmínkami. Většina kondenzátů je kapalná jako voda. Ve výjimečných případech se však mohou vyskytnout také pastovité kondenzáty.

Na likvidaci kondenzátu v různých systémech stlačeného vzduchu je třeba pohlížet odlišně. Likvidace kondenzátu má různé vlastnosti.

Olejem mazané kompresorové systémy:

U kompresorů tohoto typu olej v kompresní komoře vymývá ze stlačeného vzduchu část agresivních a pevných látek. To znamená, že systémy mazané olejem obvykle generují kondenzáty s hodnotou pH v neutrálním rozmezí.

Bezolejové kompresorové systémy:

Většina znečišťujících látek se odstraňuje kondenzátem v bezolejových systémech. Z tohoto důvodu jsou hodnoty pH kondenzátu v kyselém rozmezí. Hodnoty pH mezi 4 a 5 nejsou neobvyklé.

COMPRESSED GAS CZ s.r.o.

Srázná 5113/1
CZ- 586 01 Jihlava

info@kompresory-boge.cz

Otevírací doba:
7:00 - 16:30 pondělí - pátek

odkaz

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení