BOGE BLUEprotect- Ochrana potravinářských sypkých materiálů v silech před škůdci a houbovými infekcemi

Přidáno 27.5.2019 11:49.45 Počet shlédnutí 1762

Jednoduchý a účinný způsob ochrany obilí resp. jiných potravinářských materiálů skladovaných v silách před škůdci a houbovými infekcemi od tradičního německého výrobce kompresorů BOGE - systém BLUEprotect.

Základní princip systému BLUEprotect:

Stlačený plynný dusík je dopravován do obilného sila tak, že se v něm vytváří atmosféra chudá na kyslík. Všichni živočišní škůdci a většina infekčních hub potřebuje na svůj růst a vývoj kyslík. Brouci a jiný hmyz při jeho nedostatku jsou usmrceni, rozsah houbové infekce se výrazně sníží.
Zároveň dusík jako hlavní složka vzduchu je při kontaktu s potravinami zcela neškodný.

BOGE BLUEprotect- Ochrana potravinářských sypkých materiálů v silech před škůdci a houbovými infekcemi

Jak vyrobíme stlačený plynný dusík? Je to technicky jednoduché řešení:
Kompresor produkuje stlačený vzduch, který se zpracovává v generátoru dusíku přes membránový filtr, který odděluje dusík od kyslíku. Generátor vyrábí stlačený plynný dusík s čistotou 98 až 99%.
Takto vyrobený dusík je dopravován do sila a absorbován okolním vzduchem při výstupu ze sila.
Všechna zařízení na výrobu dusíku (kompresor, sušič stlačeného vzduchu, filtry, generátor dusíku) jsou umístěny v přenosném kontejnery. Systém je tedy flexibilní a může se v případě potřeby přemisťovat. Je vhodný pro různé typy skladovacích sil v závislosti na jejich velikosti resp. umístění.
Pro připojení a provoz systému nejsou potřeba žádné speciální požadavky - pro umístění kontejneru je požadovaná rovná pevná podlaha ve venkovním prostředí, dále je třeba přivést el. energii (pro kompresor, sušič, generátor dusíku, osvětlení kontejneru a jeho odvětrání a také temperování v zimním období) a rozvod stlačeného dusíku mezi kontejnerem a skladovým silem (potrubím nebo tlakovou hadicí).

Tímto způsobem mohou být ochráněny i jiné např. ekologicky pěstované produkty - princip je založen na "odstranění" kyslíku ze stlačeného vzduchu - není založen na chemickém působení jiné látky.

Ochranná atmosféra dusíku se běžně používá mimo jiné v potravinářství, strojírenství, v chemickém a elektrotechnickém průmyslu.

Více informací o systému BLUEprotect naleznete zde .

Diskuse

(0 komentářů)

Nový komentář

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Zapomenuté heslo